
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Packaging | Reel |
| Depth | 3 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 162.4 MHz to 162.55 MHz |
| Interface | PCB, Surface Mount |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Current - Receiving | 19.1 mA |
| Current - Transmitting | |
| Rise Time | 10 µs |
| Output Power | |
| Manufacturer Lifecycle Status | FULL PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
